GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
PŁOŃSK 2018

We wtorek 27 lutego 2018 r. w Hali MCSiR w Płońsku odbyły się imprezy w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków.

_DSC0353

Imprezę otworzył m.in. Andrzej Stolpa, starosta powiatu płońskiego.

_DSC0417

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

_DSC0384

Imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour odwiedzają sportowcy z partnerskich klubów. W Płońsku gościli zawodnicy PTS Płońsk, siatkarki Legionovia Legionowo, siatkarze KS Zamek Ciechanów, siatkarze Onico Warszawa, oraz Klub Biegacza im. P. Sękowskiego w Płońsku.

_DSC0446

Weronika Zielińska, zawodniczka PTS Płońsk, tak wypowiada się o imprezie Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Płońsku: „Jak co roku mam przyjemność tu występować i reprezentować Płońsk. Wiemy, że sport to zdrowie i staramy się przekazać to dzieciom. Uczymy więc rodziców i dzieci jak ważna jest aktywność fizyczna.”.

_DSC0368

Z kolei Ada Adamek, siatkarka Legionovii Legionowo tak powiedziała o Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Płońsku: „Dzieci są wspaniałe, mają bardzo dużo energii, każde bardzo szybko się uczy i mam nadzieję, że wyciągną z tych lekcji i z zabawy z nami jak najwięcej. Są też uśmiechnięte, a zajęcia sprawiają im ogromną frajdę.”

_DSC0437

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Płońsku sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.

_DSC0407

Aktywne przedszkolaki poznają również podstawowe zasady ekologii, których uczą się dzięki Stora Enso.

_DSC0397

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Płońsku wspierała również Fundacja Odzyskać Radość, która wspólnie z Grupą Zdrowie zajmowała się stacją żywieniową. Ponadto, w imprezie wzięły udział niepełnosprawne dzieci będące pod opieką Fundacji. Marta Samoraj, Dyrektor Szkoły Fundacji Odzyskać Radość tak wypowiedziała się o Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Płońsku: „Dla naszych dzieci to ogromne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy uczestniczą w Przedszkoliada Tour. Są zafascynowane, przeżywają to na swój sposób, ponieważ są to dzieci chore, ale bardzo szczęśliwe że dziś tu są. Taki dzień jest dla nich pełen atrakcji.

_DSC0342

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

Plakat GAPT2018 Płońsk