GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - PŁOŃSK 2017

Czwarte miasto gościło imprezy z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017. W płońsku dzieci bawiły się w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji. Wzięły w niej dzieci z dziewięciu przedszkoli oraz jednej szkoły, uczestniczące w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl w samego Płońska i okolic.

Gośćmi imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour za każdym razem są sportowcy z lokalnych klubów, partnerów sportowych cyklu. W Płońsku razem z dziećmi piłkę przez siatkę przebijały siatkarki KS Legionovi KZB Legionowo m.in. Monika Bociek, Agata Skiba, Katarzyna Połeć oraz Katarzyna Wawrzyniak.

DSC_1253

DSC_1257

Zawodniczki Legionovii Legionowo nie były jedynymi reprezentantkami siatkówki w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Z uczestnikami imprezy ćwiczyli zawodnicy KS Ventus Zamek Ciechanów, a bacznie poczynania Aktywnych Przedszkolaków śledziła Małgorzata Glinka, dwukrotna mistrzyni Europy. Mowa o jednej z najlepszych polskich siatkarek wszech czasów. Naszego specjalnego gościa długo dzieci nie chciały wypuścić, każdy chciał mieć pamiątkowe zdjęcie.

DSC_0968

Dzieci w systemie Przedszkoliada.pl ćwiczą elementy czterech dyscyplin olimpijskich. Wśród nich jest koszykówka. W Płońsku Aktywne Przedszkolaki miały okazję rzucać do kosza pod okiem i przy pomocy zawodników Basket Płońsk.

DSC_1055

Lista sportowców, którzy aktywnie brali udział w imprezie jest jeszcze dłuższa. Przedszkolakom towarzyszyli także lekkoatleci klubu Durasan Płońsk oraz biegacze z Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego z aktualnym Mistrzem Świata Weteranów w półmaratonie na boso - Markiem Dzięgielewskim. Nie można zapominać o młodych siatkarzach z PTS Płońsk, pomagali dzieciom na każdym kroku i zawsze można było na nich liczyć.

O zdrową żywność w strefie spoczynkowej zadbały Grupa Zdrowie oraz Fundacja Odzyskać Radość, które ufundowały pyszne owoce oraz zdrowe napoje. Mali sportowcy mogli odpocząć i uzupełnić braki energetyczne.

DSC_1095

Dzieci tradycyjnie na chwilę zamieniały piłki na kredki w strefie, w której Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”. Rysują na kilkumetrowym arkuszu papieru wszystko to, co kojarzy im się ze sportem i kulturą fizyczną. Ile metrów emocji pokolorują Aktywne Przedszkolaki?

DSC_1159

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki uczestniczące w środowej imprezie otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów przedsięwzięcia. Prezenty ufundowała Pani Beata Jasiówka z firmy Auto Części Jasiówka oraz Pan Dawid Turowiecki z "Płońsk w Sieci", który objął imprezę patronatem medialnym, natomiast trofea dla Przedszkoli sprezentowało Nadleśnictwo Płońsk na czele z Nadleśniczym Tomaszem Józwiakiem.

DSC_1263

DSC_1331

Dziękujemy Aktywnym Przedszkolakom i przedstawicielom przedszkoli za obecność, a także wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 w Płońsku. Zapraszamy na kolejną imprezę, która odbędzie się 7 lutego w Pawłowicach.

plakat Azoty PTour2017 Plonsk