GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
KATOWICE 2018

We wtorek i środę, 20 i 21 i lutego 2018 r. w Hali Ośrodka Sportowego Szopienice w Katowicach odbywają się imprezy w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. W środę, 21 lutego odbędzie się kolejna tura Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 Katowice, która rozpocznie się o godz. 10.00.

0IMG_1675

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

0IMG_1907

Imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour odwiedzają sportowcy z partnerskich klubów. W Katowicach goszczą zawodnicy AZS AWF Katowice. 

0IMG_2008

W trakcie imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Katowicach wypowiedziała się Paulina Bałtrukiewicz, siatkarka AZS AWF Katowice „Żeby być dobrym w jakiejkolwiek dyscyplinie, trzeba być wszechstronnym. Motoryka rozwija się dzięki uprawianiu wielu dyscyplin sportowych.”.

0IMG_1915

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Katowicach sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. 

 

Aktywne przedszkolaki poznają również podstawowe zasady ekologii, których uczą się dzięki Stora Enso.

0IMG_1816

Partnerem lokalnym wydarzenia jest Katolik Chorzów - Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda, którego uczniowie i nauczyciele są wolontariuszami Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Katowicach.

0IMG_2079

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura. 

0IMG_2152

W pierwszym dniu imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Katowicach wzięło udział niemal 500 Aktywnych Przedszkolaków.

Plakat GAPT2018  Katowice 2 dni

PATRONAT HONOROWY:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda

PARTNER TYTULARNY:

Grupa Azoty

PARTNERZY WSPIERAJĄCY:

Pelikan, Herlitz, Stora Enso, fittykid.pl

CENTRALNY PARTNER MEDIALNY:

TVP ABC

LOKALNi PATRNERZY SPORTOWI:

AWF Katowice, AZS AWF Katowice

LOKALNI PARTNERZY MEDIALNI:

TVP3 Katowice, TVCOM.PL

LOKALNI PARTNERZY:

Miasto Katowice, Katolik Chorzów