GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - KATOWICE 2017

W czwartek w Katowicach w sali gimnastycznej Spodek odbyły się dwie imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli największego w Europie cyklu imprez o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. W przedsięwzięciu wzięło udział kilkaset przedszkolaków z lokalnych placówek.

DSCF4734

Dzieci były cały czas bardzo radosne. Już za wstępie na ich twarzach pojawiały się uśmiechy od ucha do ucha. Ponownie spotkały się ze swoim przyjacielem, a zarazem maskotką całego cyklu - Czerwonym Kangurem Przedszkoliada.pl.

DSCF4776

W imprezie wzięło udział wielu zawodników z lokalnych klubów sportowych, którzy są partnerami Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 Katowice. Aktywnym Przedszkolakom towarzyszyli i pomagali zawodnicy oraz zawodniczki GKS-u Katowice - również z sekcji hokejowej.

DSCF4735

Dzieci w systemie Przedszkoliada.pl poznają cztery dyscypliny olimpijskie - piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. W Katowicach miały okazję bawić się właśnie w strefach poświęconych tym czterem dyscyplinom, a także na stacji ogólnorozwojowej.

DSCF4770

DSCF4786

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. W strefie przygotowanej przez Fundację Marwit i Piątnicę dzieci mogły uzupełnić braki energetyczne, pijąc pyszne jabłkowe soki czy jedząc Marwitki, zanim powróciły do rewelacyjnej zabawy.

Aktywne Przedszkolaki w strefie, w której Herlitz i Pelikan tworzą razem z nami ogólnopolski rysunek pod tytułem "Pokoloruj sport", okładały piłki, sięgały po kredki i na kilkumetrowych arkuszach papieru rysowały wszystko to, co kojarzy im się ze sportem oraz kulturą fizyczną.

17426037_1498733340139452_180733598966109217_n

Obie tury imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 w Katowicach zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Wcześniej dzieci otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów wydarzenia. Puchary uczestnikom wręczał Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Katowicach Sławomir Witek.

DSCF4949

Impreza w Katowicach była bardzo udanym przedsięwzięciem. Drużyna Czerwonego Kangura Przedszkoliada.pl chętnie wróci tu chętnie za rok.

plakat Azoty PTour2017 Katowice