GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
LUBLIN 2018

W sobotę, 20 stycznia 2018 r. w Hali im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków.

DSC_4972

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a przy okazji naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

DSC_5611

Imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour odwiedzają sportowcy z partnerskich klubów. W tym roku w Lublinie gościło rekordowo wielu sportowców, w sumie niemal 20 zawodników z lubelskich klubów - AZS KUL Lublin, Tytani Lublin, Perły Lublin oraz ekstraklasowych AZS UMCS Lublin (Energa Basket Liga Kobiet) i Azoty Puławy (PGNIG Superliga Piłki Ręcznej). Wśród nich znalazł się Krzysztof Łyżwa, reprezentant Polski w piłce ręcznej, zawodnik Azotów Puławy.

DSC_4953

Kangurowi - maskotce Przedszkoliada.pl pomagali Pelikan oraz Gryfus i Kolozaurus, maskotki AZS UMCS i AZS KUL.

DSC_5072

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Lublinie sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.

DSC_5724

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

DSC_5482

Wyjątkowe atrakcje przygotowali partnerzy lokalni imprezy. Filharmonia Lubelska przygotowała specjalny konkurs dla rodziców-kibiców Aktywnych Przedszkolaków, w którym mogli wygrać zaproszenia do Filharmonii. Fundacja z Sercem przygotowała konkurs dla najgłośniej i najwytrwalej kibicującej grupy rodziców i opiekunów, w którym do wygrania był sprzęt sportowy dla przedszkola. Zwycięzcą konkursu zostało Przedszkole Miejskie nr 14 w Lublinie. Z kolei Mania Skakania przygotowała konkurs w którym do wygrania były zaproszenia do lubelskiego centrum aktywności.

DSC_6263

Na zakończenie imprezy, wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz, Pelikan. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

Plakat Lublin GAPT2018