GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - LUBLIN 2017

W środę (1 marca) odbyła się pierwsza w historii Lublina impreza Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli największego w Europie cyklu eventów o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. W obu turach przedsięwzięcia zorganizowanego w hali sportowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy ul. Konstantynów 1G wzięło udział kilkaset przedszkolaków z okolicznych placówek.

DSC_2248

Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl w Lublinie miał do pomocy maskotki AZS UMCS "Gryfusa" oraz "Kulozaurus" z AZS KUL, które razem z nim wzięły udział w rozgrzewce. To stały element wszystkich imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour.

DSC_2275

W środowej imprezie uczestniczyło wielu zawodników oraz zawodniczek z lokalnych klubów sportowych będących partnerami wydarzenia. Podstawy siatkówki radosne Aktywne Przedszkolaki doskonaliły pod okiem siatkarek AZS-u UMCS Lublin.

DSC_2451

W systemie Przedszkoliada.pl dzieci poznają podstawy czterech dyscyplin olimpijskich - oprócz wspomnianej siatkówki również piłki nożnej, piłki ręcznej oraz koszykówki. W Lublinie w piłkę nożną Aktywne Przedszkolaki grały z zawodnikami Motoru Lublin oraz kobiecej drużyny Perły Lublin. Podstawy koszykówki dzieci szlifowały natomiast u boku zawodników AZS-u KUL.

DSC_2393

Uśmiechów i radości nie brakowało w strefie piłki ręcznej, gdzie przedszkolakom towarzyszyli szczypiorniści AZS-u UMCS oraz szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin.

DSC_2337

W środowej imprezie Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 Lublin wzięli również udział futboliści amerykańscy z zespołu Tytani Lublin.

DSC_2190

Dzieci tradycyjnie zamieniały na jednej stacji piłki na kredki. W strefie, w której Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”, rysowały wszystko to, co kojarzy im się ze sportem oraz kulturą fizyczną.

DSC_2674

Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy, a także upominki od partnerów wydarzenia. W obu turach zorganizowane zostały konkursy. Przedszkole, które najlepiej dopingowało swoich Aktywnych Przedszkolaków otrzymało voucher dla całej placówki na wejście do parku trampolin Mania Skakania. W konkursie brali też udział rodzice, którzy rywalizowali w piłkarskiej żonglerce. Nagrodą był voucher na rodzinny obiad od Restauracji Siedem Życzeń.

DSC_3380

Pierwsza w historii Lublina impreza Grupa Azoty Przedszkoliada Tour okazała się sukcesem. Drużyna Czerwonego Kangura Przedszkoliada.pl bardzo chętnie wróci tu w przyszłym roku.

17036872_1241214169289183_2049903076_o

DSC_3407a