Loża VIP

LOŻA VIP to specjalne miejsce na stronie PRZEDSZKOLIADA.PL, w którym prezentujemy autorytety w dziedzinie nauki i sportu zaprzyjaźnione z PRZEDSZKOLIADA.PL

Były prorektor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie
Były dziekan wydziału Wychowania Fizycznego AWF w Warszawie
W latach trzydziestych ubiegłego wieku pojawiło się powiedzenie „sport to zdrowie” W tamtych czasach sport kojarzył się przede wszystkim z ruchem, a pojęcie to wyrażało w rzeczywistości przekonanie, iż „ruch to zdrowie”. Po Drugiej Wojnie Światowej, w wyniku olbrzymiej liczby badań prowadzonych na całym świecie, twierdzenie, że ruch to zdrowie uzyskało podstawy naukowe. W rezultacie Światowa Organizacja Zdrowia nie tylko uznaje ruch jako jeden z podstawowych środków profilaktycznych zapobiegający wielu chorobom, ale także określa normy aktywności fizycznej dla ludzi w różnym wieku. Szczególną uwagę zwraca się przy tym na systematyczność wysiłku oraz odpowiednio długi czas jego trwania.
Mistrzyni amerykańskiej zawodowej ligi koszykówki kobiet WNBA (2014), Mistrzyni Euroligi (2013), czterokrotna Mistrzyni Polski (2005, 2008, 2011, 2012), trzykrotna Mistrzyni Rosji (2013-15) i Mistrzyni Hiszpanii (2016)
Przedszkoliada.pl to świetny projekt. Kreowanie u dzieci postaw prozdrowotnych, wdrażanie w świat kultury fizycznej, to jedne z wyzwań współczesnego świata.
Sekretarz Generalny PKOl
Trzykrotny Olimpijczyk, brązowy i srebrny medalista w drużynie
Życzę wszystkim organizatorom powodzenia w realizacji tych dwóch ciekawych projektów, których celem jest rozbudzenie wśród dzieci zainteresowań w kierunku aktywnego sposobu na życie i oswojenie ich z niektórymi dyscyplinami olimpijskimi oraz walorami stanowiącymi istotę ruchu olimpijskiego. Mamy nadzieję, że przeprowadzenie PRZEDSZKOLIADY pozwoli Państwu na osiągnięcie wyznaczonych sobie celów i zaszczepienie wśród maluchów postaw, które przerodzą się w codzienne nawyki i zaowocują w przyszłości talentami sportowymi.
Wydział nauk o wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego
Przedszkoliada.pl system rozrywki ruchowej znany w całej Polsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko przedszkolaków ale także nas naukowców z UŁ. Instruktorzy Przedszkoliady poprzez zabawę z piłką od najmłodszych lat uczą dbałości o zdrowie, przekazują potrzebę aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia, uczą zachowań prozdrowotnych, które pozostaną na całe życie.
Były Dziekan wydziału nauk o wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego
Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego aktywnie uczestniczy w wychowaniu społeczeństwa. Kształcimy absolwentów pedagogiki ze specjalnościami, które w dzisiejszych czasach pomagają w formowaniu najmłodszych pokoleń. Nasi studenci aktywnie uczestniczą w organizacji imprez sportowych, jako animatorzy aktywności ruchowej od najmłodszych lat wychowują przez sport i do sportu. Zdrowy styl życia prowadzony przez rodziców i przedszkolaków, wspólne sportowanie, zabawy z piłką i szukanie talentów to atuty przedsięwzięcia, jakim jest Przedszkoliada.pl
Dwukrotny medalista olimpijski i trzykrotny medalista mistrzostw Świata w skoku wzwyż
Rozwój ruchowy i edukacja fizyczna są niezwykle ważne od najmłodszych lat. To ważne, aby już w tym wieku kreować postawy Fair Play i tłumaczyć jak ważną rolę sport odgrywa w kształtowaniu charakteru
Były rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu
Cieszy mnie fakt,że zapewniacie Państwo przedszkolakom atrakcyjną rozrywkę ruchową,dzięki czemu rozwijają swoją aktywność fizyczną,poprawiają kondycję i poznają zasady fair-play.Takie działania mają ogromne znaczenie dla ich późniejszego podejścia do aktywności fizycznej w życiu.