GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
BIAŁYSTOK 2018

W dniach 12-14 marca, w Hali Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się imprezy w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. W wydarzeniu wzięło udział niemal 1300 dzieci z 44 przedszkoli.

_DSC0361

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

_DSC0941

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym Promacool Lowlanders Białystok, Jagiellonia Białystok, Klub Piłki Ręcznej TDP Białystok, Husaria Białystok, Białostocka Akademia Siatkówki oraz DTS Helios Białystok

_DSC0095

Ponadto, przed każdą imprezą Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Bialymstoku, grupa SGA Białystok prezentowała Aktywnym Przedszkolakom pokaz gimnastyki artystycznej.

_DSC0649

Specjalną atrakcją dla Aktywnych Przedszkolaków była również obecność hokeistów drużyny Husaria Białystok, którzy przygotowali wyjątkowe ćwiczenia, charakterystyczne dla hokeja.

_DSC0460 — kopia

Joanna Strzałkowska, zawodniczka Klubu Piłki Ręcznej TDP Białystok tak skomentowała Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Białymstoku „Dzieci bawią się cudownie, są pełne energii. Ja tu widzę same potencjalne gwiazdy.”.

_DSC0230

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Białymstoku sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. Co ciekawe, obraz wykonany w Białymstoku jest najdłuższym ze wszystkich wykonanych do tej pory w Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.

_DSC0080

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

_DSC0008

Wszyscy uczestnicy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Białymstoku otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan.

_DSC0256

Urząd Miasta Białystok, współorganizator Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Białymstoku, wsparł przedszkola w transporcie dzieci na imprezę, zapewnił Halę sportową oraz przygotował okolicznościowe koszulki.

_DSC0789

Na zakończenie imprezy, nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

Plakat GAPT2018 Białystok