PRZEDSZKOLIADA EVENT STARGARD SZCZECIŃSKI - 2014

W środę 16 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie Szczecińskim, odbył się II Stargardzki Przedszkoliada Event. W sportowych zmaganiach wzięło udział około 160 przedszkolaków ze Stargardzkich przedszkoli. Na parkiecie w konkurencjach sportowych brali udział zawodnicy Przedszkola Miejskiego nr 1, Przedszkola Miejskiego nr 3, Przedszkola Miejskiego nr 4, Przedszkola Miejskiego nr 5, Przedszkola Miejskiego nr 6 oraz Przedszkola Niepublicznego „Uśmiech”.

Przedszkolaki rywalizowały na sześciu stacjach, w których musiały wykazać się różnorodnymi umiejętnościami m.in. gry w „mini siatkówkę”, strzał do bramki – stacja strzelecka, sprawności poruszania się z piłkami, rzut do kosza - stacja koszykarska oraz mecz piłki nożnej, który był główną atrakcja rywalizacji. Małym zawodnikom pomagali piłkarze Błękitnych Stargard Szczeciński, trenera Akademii Piłkarskiej „Smyk” oraz trenerki fitness OSiR.

Każda ze stacji trwała 8 minut, a po zakończeniu zawodnicy przechodzili do następnych konkurencji, przy głośnym dopingu kolegów i koleżanek z przedszkola oraz Naszego Kangura. Warte odnotowania jest również, wspaniałe zachowanie kibiców, którzy w rytm muzyki wspaniale bawili się na trybunach. Dla kibiców ponadto przygotowano konkursy żonglerki w których wygrać można było bilety na koncerty oraz wizyty w grocie solnej.

Atrakcje nie były jednak przewidziane tylko dla aktywnych przedszkolaków. Dla dopingujących kolegów i koleżanek był poczęstunek oraz konkurs plastyczny o tematyce sportowej.

Po wspaniałym zaangażowaniu w każdej konkurencji oraz wielu litrach wylanego potu przyszedł czas na podsumowanie II Stargardzkiego Przedszkoliada Event. Jednogłośnym werdyktem sędziowskim pierwsze miejsce zajęły wszystkie przedszkola. Za ten wspaniały wynik Panie dyrektor przedszkoli odebrały z rąk organizatora Adriana Szpakowskiego okazałe puchary oraz dyplomy uczestnictwa w PRZEDSZKOLIADZIE.

Ponadto na szyjach małych zawodników zawisły przepiękne złote medale ufundowane przez prezydenta miasta Pana Sławomira Pajora, prócz złotych krążków każdy maluch otrzymał paczkę z nagrodami od partnerów PRZEDSZKOLIADY.

Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi bo druga już w historii impreza PRZEDSZKOLIADYdla najmłodszych w Stargardzie Szczecińskim zakończyła się dużym sukcesem a  wymiernym dowodem są uśmiechy na buziach oraz wielka radość wszystkich Naszych uczestników. Mam przy tym wielką nadzieję, że Przedszkoliada Event wejdzie już na stałe w kalendarz imprez Naszych przedszkolaków. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem pomogli w organizacji Stargardzkiego Eventu – powiedział Adrian Szpakowski promotor Przedszkoliady.