GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
BYTÓW 2018

W sobotę, 10 marca 2018 r. w Hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. 

GAPT Bytów-37

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

GAPT Bytów-31

W imprezie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, w tym starosta bytowski Leszek Waszkiewicz, zastępca burmistrza Bytowa Jacek Czapiewski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Bytowa Andrzej Hrycyna. 

GAPT Bytów-21

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym kolarze MLKS Baszta Bytów, piłkarze nożni Drutex-Bytovii Bytów, oraz lekkoatleta Tadeusz Zblewski.

GAPT Bytów-5

Specjalną atrakcją dla Aktywnych Przedszkolaków był udział Wicemistrzyni Świata, Mistrzyni Europy w lekkiej atletyce Angeliki Cichockiej, która tak wypowiedziała się o Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Bytowie: „Jestem pod ogromnym wrażeniem. Impreza i atmosfera dzisiaj jest niesamowita. Przyszłam i zobaczyłam, że z tych aktywnych dzieci będą świetni sportowcy i uważam że takie imprezy są potrzebne żeby rozwijać i zakorzeniać sport już w najmłodszym wieku. To jest super, że poprzez zabawę dzieci się uczą, bawią i ruszają.”. 

GAPT Bytów-13

W Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Bytowie zaangażowała się także społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie. W przeprowadzeniu wydarzenia pomagała liczna grupa wolontariuszy - uczniów Zespołu Szkół, dodatkowo w imprezie wzięły udział siatkarki - uczennice Zespołu Szkół.

 

GAPT Bytów-20

 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Bytowie sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. 

GAPT Bytów-3

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

 

GAPT Bytów-45

 

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan. 

 

GAPT Bytów-50

 

Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura. 

GAPT Bytów-1

W imprezie wzięło udział niemal 220 dzieci z 10 przedszkoli z Bytowa i okolicznych miejscowości. Aktywne Przedszkolaki były dopingowane przez grupę ponad 350 rodziców i bliskich którzy wypełnili trybuny Hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie.

Plakat GAPT2018 Bytów