GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
POLICE 2018

W sobotę, 3 marca 2018 r. w Hali Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. 

GAPT Police-51

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

GAPT Police-20

Imprezę Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Policach otworzyła Agata Jarymowicz, Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Policach: „Towarzyszą mi wielkie emocje gdy dzieci podejmują aktywność ruchową.”. Zwróciła się również do rodziców i opiekunów Aktywnych Przedszkolaków: „Serdecznie państwu gratuluję, że w sobotnie przedpołudnie przyszliście aby dzieci aktywnie spędziły ten czas.”. 

GAPT Police-42

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym piłkarze nożni KP Chemika Police i zawodniczki SMS Police. 

GAPT Police-38

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Policach sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. 

GAPT Police-21

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

GAPT Police-29

Wyjątkowe atrakcje przygotowali również lokalni partnerzy imprezy - Województwo Zachodniopomorskie przygotowało dodatkową stację sportową, ponadto odbył się specjalny konkurs wiedzy o Pomorzu Zachodnim dla rodziców i opiekunów Aktywnych Przedszkolaków. Rodzice i opiekunowie wzięli także udział w konkursie Starostwa Powiatowego, damsko-męskiej rywalizacji w układaniu puzzli na czas. Z kolei partnerem akcji żywieniowej była sieć sklepów Netto. 

GAPT Police-56

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan, a także od partnerów lokalnych - sieci sklepów Netto, oraz Zespołu Szkół Sportowych w Policach. 

GAPT Police-60

Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura. 

GAPT Police-34

W imprezie wzięło udział niemal 200 dzieci z 9 przedszkoli z Polic i okolicznych miejscowości. Aktywne Przedszkolaki były dopingowane przez grupę ponad 400 rodziców i bliskich którzy wypełnili trybuny Hali Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Plakat GAPT 2018 Police

PATRONAT HONOROWY:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda

PARTNER TYTULARNY:

Grupa Azoty

PARTNERZY WSPIERAJĄCY:

Pelikan, Herlitz, Stora Enso, fittykid.pl

CENTRALNY PARTNER MEDIALNY:

TVP ABC

WSPÓŁORGANIZATOR

Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

LOKALNi PATRNERZY SPORTOWI:

Chemik Police, KP Chemik PoliceSMS Police

LOKALNI PARTNERZY MEDIALNI:

TVP 3 Szczecin

LOKALNI PATRNERZY:

Miasto Stargard, Pomorze Zachodnie, Powiat policki, Netto