GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
PIOTRKÓW TRYB. 2018

W środę, 14 lutego 2018 r. w Hali Relax przy al. 3 Maja 6B w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. 

 

Przedszkoliada-1

 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

TOURPiotrkowTryb-19

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym zapaśniczy wicemistrz świata z 2017 roku i zawodnik AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski Mateusz Bernatek, siatkarze klubu PGE Skra Bełchatów - Milan Katić, Aleksandar Nedeljković, Szymon Romać, Robert Węglewski i Kamil Marzec, szczypiorniści klubu PGNIG Superligi Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Marcin Schodowski (reprezentant Polski), Roman Pożarek i Adam Paczewski, a także zawodnicy UKS Niedźwiadek Hokej Bełchatów oraz trenerzy klubu piłki nożnej UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. 

TOURPiotrkowTryb-60

Mateusz Bernatek, zapaśniczy wicemistrz świata z 2017 roku i zawodnik AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski tak wypowiedział się o uczestnikach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour: „Są bardzo aktywni, trzeba się przy nich napracować. Mają tyle energii, tyle mocy że będzie z nich duży pożytek w sporcie. Na pewno to fajna inicjatywa i dla przedszkolaków dobra forma zabawy.”.

TOURPiotrkowTryb-44

Marcin Schodowski, reprezentant Polski w piłce ręcznej i zawodnik klubu PGNIG Superligi Piotrkowianin Piotrków Trybunalski powiedział: „Jesteśmy tu żeby się świetnie bawić i na pewno jest kilka diamentów, które można oszlifować. Atmosfera jest wspaniała, czuć energię którą oddają dzieci, dlatego świetnie się bawię i proszę o jak najwięcej takich imprez.”. 

Przedszkoliada-6

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Piotrkowie Trybunalskim sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. 

TOURPiotrkowTryb-42

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

TOURPiotrkowTryb-47

W imprezie wzięło udział 190 Aktywnych Przedszkolaków.

Przedszkoliada-22

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura. 

Plakat GAPT2018 Piotrków Tryb

PATRONAT HONOROWY:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda

PARTNER TYTULARNY:

Grupa Azoty

PARTNERZY WSPIERAJĄCY:

Pelikan, Herlitz, Stora Enso, fittykid.pl

CENTRALNY PARTNER MEDIALNY:

TVP ABC

LOKALNi PATRNERZY SPORTOWI:

PGE Skra Bełchatów, AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, UKS Niedźwiadek Hokej Bełchatów

LOKALNI PARTNERZY MEDIALNI:

Łódzki Futbol

LOKALNI PATRNERZY:

Promuje Łódzkie, OSiR Piotrkow Trybunalski