GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - BIELSKO-BIAŁA 2017

W środę 8 lutego w Bielsku-Białej odbyła się impreza z cyklu GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR. Oficjalnie otworzył ją Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki w Bielsku-Białej, Pan Ryszard Radwan. Tradycji stało się zadość i dzieci przysłowiową "piątką" przywitał Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl.

20170208PF_RR014

Zanim Aktywne Przedszkolaki rozpoczęły zabawę, przystąpiły do rozgrzewki, która jest obowiązkowym punktem programu imprez GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR. Wraz z nimi rozgrzewali się zawodnicy BBTS-u Bielsko-Biała, partnera sportowego środowego przedsięwzięcia.

20170208PF_RR020

Razem z dziećmi piłkę przez siatkę przebijali czterej siatkarze BBTS-u Bielsko Biała: Przemysław Czuderna, Łukasz Koziura, Milos Vemić oraz Adam Bartos. Wszyscy bardzo chętnie pomagali Aktywnym Przedszkolakom i udzielali cennych wskazówek, pomagając im doskonalić odbicia sposobem dolnym i górnym.

20170208PF_RR043

20170208PF_RR053

Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl ponownie mógł liczyć na pomoc kolegi. Wraz z siatkarzami BBTS-u Bielsko-Biała do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Karbowej 26 przyszła maskotka klubu, czyli "Śruba".

20170208PF_RR148

Dzieci w systemie Przedszkoliada.pl poznają cztery dyscypliny sportu. Oprócz siatkówki także piłkę nożną, piłkę ręczną oraz koszykówkę. W Bielsku-Białej nie zabrakło więc stref, w których Aktywne Przedszkolaki miały okazję sprawdzić się, rzucając na bramkę, do kosza, bądź biorąc udział w meczu piłkarskim.

20170208PF_RR120

20170208PF_RR134

Środowa impreza w Bielsku-Białej udowodniła, że rozrywka ruchowa jest dla każdego. Wystarczą chęci i silna wola, by pokonać bariery, a zabawa z piłką może dostarczyć wiele radości i wywołać uśmiech na twarzy.

20170208PF_RR083

Niezwykle ważną rolę w każdej lokalizacji, którą odwiedza GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR, odgrywają wolontariusze. Służą uśmiechem, a przede wszystkim pomocą. W Bielsku-Białej organizatorom i Aktywnym Przedszkolakom pomagali niezawodni uczniowie Gimnazjum w Strumieniu, którzy specjalnie na imprezę przyjechali autokarem.

20170208PF_RR064

Dzieci jak zwykle na pewien czas zamieniały piłki na kredki w strefie, w której Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”. Na kilkumetrowym arkuszu papieru rysowały wszystko to, co kojarzy im się ze sportem i kulturą fizyczną. Pomagał im w tym Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl.

20170208PF_RR078

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki uczestniczące w środowej imprezie otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów przedsięwzięcia. Nagrody dzieciom wręczali m.in. siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała. Klub relacjonował też całe wydarzenia na łamach swojego Snapchata - bbtsbielsko.

20170208PF_RR159

Pierwsza w historii Bielska-Białej impreza GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR okazała się sukcesem. Jesteśmy pewni, że Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl i jego drużyna wrócą tu za rok, a w imprezie weźmie udział jeszcze więcej Aktywnych Przedszkolaków.

plakat Azoty PTour2017 Bielsko

Grupa Azoty - Partner tytularny,
Ministerstwo Sportu i Turystyki, Rzecznik Praw Dziecka Marek MichalakPolski Komitet OlimpijskiStora EnsoPelikan Polskaherlitz Polska, Decathlon Polska, Fitty Kid PolskaMiniMini+Wydawnictwo Edipresse Polska, BBTS Bielsko-Biała, AlmiTour, Legato Events /// Adam KuziorCukiernia "Olanda" u Szostka, Kinder Fun /// Zuzanna Kuzior