GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
SZCZECIN 2018

W sobotę, 17 marca w Netto Arenie Szczecin odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków.

GAPT Szczecin 12-41

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

GAPT Szczecin 12-29

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym szczypiornistki SPR Pogoń Szczecin, szczypiorniści Pogoń Handball Szczecin, futsaliści Pogoń 04 Szczecin, koszykarze King Szczecin Akademia Basketu, siatkarze Espadon Szczecin, a także siatkarki Chemik Police. Ponadto, w przeprowadzeniu imprezy pomagali również wolontariusze z Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie.

GAPT Szczecin 9-27

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Szczecinie sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.

GAPT Szczecin 9-19

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

GAPT Szczecin 9-7

Wyjątkowe atrakcje przygotowali również lokalni partnerzy imprezy - Województwo Zachodniopomorskie przygotowało dodatkową stację sportową. Zdrowe żywienie dla Aktywnych Przedszkolaków zapewnił Netto Polska.

GAPT Szczecin 12-42

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan, a także od partnera lokalnego - sieci sklepów Netto.

GAPT Szczecin 9-51

Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

GAPT Szczecin 16-42

W imprezie wzięło udział niemal 1800 dzieci z 96 przedszkoli ze Szczecina. Aktywne Przedszkolaki były dopingowane przez grupę ponad 4000 rodziców i bliskich którzy wypełnili trybuny Netto Areny w Szczecinie.

Plakat GAPT 2018 SZCZECIN jpg