GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
CZĘSTOCHOWA 2018

W poniedziałek, 19 lutego 2018 r. w Hali sportowej IV LO im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków.

_MG_8477

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

_MG_8267

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym KS Częstochowianka, AZS Częstochowa, AZS Politechnika Częstochowska, Forbet Włókniarz Częstochowa, AJD Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa, KSW Start Częstochowa, UKS Raków Częstochowa.

_MG_8468

Patryk Szczurek, siatkarz AZS Częstochowa, tak wypowiedział się o Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Częstochowie: „Przedszkole to dobry czas aby rozpocząć różne zabawy sportowe, zajęcia ruchowe, ponieważ sport wychowuje i uczy, a to pomaga w dorosłym życiu.”

_MG_8492

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Częstochowie sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.

_MG_8513

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

_MG_8571

Ponadto, akcję informacyjną przeprowadziła również Komenda Miejska Policji w Częstochowie. St. sierżant Beata Witos i sierżant Małgorzata Makles z Wydziału Ruchu Drogowego z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie przeprowadziły specjalny quiz z zakresu ruchu drogowego, pytając m.in. o zasady przechodzenia przez jezdnię, co oznaczają poszczególne kolory sygnalizacji świetlnej, a także wręczyły odblaski wszystkim Aktywnym Przedszkolakom.

_MG_8592

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

_MG_8403

W imprezie wzięło udział niemal 140 Aktywnych Przedszkolaków.

Plakat GAPT2018  Częstochowa