GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
DĄBROWA GÓRNICZA 2018

W czwartek, 18 stycznia 2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Alei Róż w Dąbrowie Górniczej odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to element ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl.

IMG_0458

Imprezę otworzyła Pani Małgorzata Wilk, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, która odczytała list do Aktywnych Przedszkolaków od Prezydenta Dąbrowy Górniczej Zbigniewa Podrazy, a także przekazała gadżety dla wszystkich dzieci.

IMG_0918

Co roku, imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour odwiedzają sportowcy z partnerskich klubów. W tym roku w Dąbrowie Górniczej gościło międzynarodowe grono z MKS Dąbrowa Górnicza - siatkarki Anastasia Baidiuk i Simona Dreczka oraz koszykarze Maciej Kucharek, Paulius Dambrauskas i Vitaliy Kovalenko.

IMG_0563

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Dąbrowie Górniczej sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami; Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.

IMG_0601

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

IMG_0669

Na zakończenie imprezy, wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz, Pelikan, jak i lokalnych partnerów, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej - współorganizatora imprezy, a także firmy Wader-Woźniak, która przekazała zabawki dla wszystkich dzieci, oraz siatkarskiego klubu MKS Dąbrowa Górnicza, którego zawodniczki przekazały bilety na mecze ligowe. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

IMG_0595

Impreza w Dąbrowie Górniczej okazała się dużym sukcesem, a wzięło w niej udział ponad 250 Aktywnych Przedszkolaków.

Plakat GAPT2018 - Dąbrowa Górnicza-2

PATRONAT HONOROWY:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda

PARTNER TYTULARNY:

Grupa Azoty

PARTNERZY WSPIERAJĄCY:

Pelikan, Herlitz, Stora Enso, fittykid.pl

CENTRALNY PARTNER MEDIALNY:

TVP ABC

WSPÓŁORGANIZATOR:

Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej

PARTNERZY LOKALNI: