GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
ŁÓDŹ 2018

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 wystartował! Pierwsze dwie z 57 imprez zaplanowanych w ponad 30 lokalizacjach odbyły się w Łodzi, w hali „Zatoka Sportu” Politechniki Łódzkiej. W sobotnich wydarzeniach wzięło udział niemal niemal 700 dzieci dopingowanych przez ponad 1000 kibiców wzięło udział w inauguracji Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla dzieci.

Image0189

Dzieci, szczęśliwe i podekscytowane, chętnie brały udział w zabawach. Zagrzewał je oczywiście gospodarz każdej imprezy, Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl. Odpowiedź na pytanie „czy znacie już kangura?” zawsze brzmiała jednakowo: tak! - krzyczały radosne przedszkolaki.

Image0233

Aktywne Przedszkolaki miały okazję spróbować swoich sił pod okiem instruktorów i sportowców w czterech dyscyplinach: siatkówce, piłce nożnej, koszykówce, a także w piłce ręcznej.

Image0269

- To bardzo dobra inicjatywa – mówili koszykarze z Pabianickiego Klubu Koszykówki PKK 99, którzy pomagali Aktywnym Przedszkolakom oddawać rzuty do kosza.

Image0106

Rozwój fizyczny to nie wszystko. Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”. Dzieci na stacji artystycznej wspierał przyjaciel Czerwonego Kangura – Pelikan.

Image0292

Honorowy Patronat nad całym cyklem imprez objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda. Dzisiejsze dwie imprezy zostały zorganizowane we współpracy z Wydziałem Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, który jest partnerem Przedszkoliada.pl od początku istnienia systemu.

Image0115

Na trybunach pojawiło się ponad 1000 kibiców, a część z nich miała możliwość pokazania swoich sportowych umiejętności. Zwycięstwo odnieśli wszyscy uczestnicy konkursów, a nagrody dla nich ufundowali partnerzy lokalni: Decathlon Pasaż Łódzki, Rossmann i City Studio – Body & Fitness.

Image0305

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz, Pelikan. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

Image0307

Dziękujemy Aktywnym Przedszkolakom i ich rodzicom, a także wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Łodzi.