PRZEDSZKOLIADA TOUR PIASECZNO 2015

Ostatni tydzień Przedszkoliada Tour 2015 zaczęliśmy w Piasecznie. Była to pierwsza impreza z cyklu Przedszkoliada Tour, która odbywała się właśnie w Piasecznie. Przeszło 150 dzieci zebrało się w hali GOSiR Piaseczno, aby pokazać umiejętności, które zdobyły na cotygodniowych zajęciach Przedszkoliada.pl w przedszkolach.

DSC_0003 3_edited

Przedszkolaków biorących w zawodach dopingowali koleżanki i koledzy z przedszkoli. Nie zabrakło pomponów, transparentów i głośnego zorganizowanego dopingu. Dobra zabawa miała, więc miejsce nie tylko na poszczególnych stacjach, ale i na trybunach.

DSC_0023 2_edited

Dzieci ćwiczyły pod okiem piłkarzy MKS Piaseczno oraz piłkarek GOSiRki Piaseczno. Na stacji meczu piłkarskiego odbywały się zacięte mecze piłki nożnej, które kończyły się oczywiście wygraną obu drużyn, a na stacji koszykarskiej dzieci ćwiczyły swoją celność – rzutami do kosza.

DSC_0007 2_edited

Nie zabrakło oczywiście siatkówki, strzałów na bramkę oraz wyścigów sztafetowych. Dodatkową atrakcję w tym roku na Przedszkoliada Tour 2015 jest specjalna stacja hokejowa organizowana przy współpracy z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie promująca Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie, które odbędą się w ten weekend w Krakowie.

DSC_0006 2_edited

Po zmaganiach dzieci na stacji spoczynkowej mogły posilić się zdrowymi owocami i świeżymi sokami. Jest to stały punkt przedszkoliadowych imprez mający na celu kształtowanie zdrowych postaw w odżywianiu już od najmłodszych lat.

8_edited

Na sam koniec każdy z przedszkolaków otrzymał pamiątkowy dyplom a przedszkola otrzymały paczki upominków od partnerów imprezy praz pamiątkowy puchar.

DSC_0020 1_edited

Nie zabrakło oczywiście honorowego gościa rodem z Australii, czyli kangura Przedszkoliady. Jak zwykle kangur wzioł udział w zabawach ruchowych na równi z dziećmi a na końcu zatańczył „woogi boogie”.

DSC_0001 3_edited

Cykl imprez o charakterze rozrywkowo-ruchowym dla przedszkolaków - Przedszkoliada Tour 2015 odbywa się przy współpracy i wsparciu ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, PZHL - Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

DSC_0029 1_edited

EVENT PLAKAT 2015 piaseczno pasek