PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013 ZGIERZ ZA NAMI!

2013-01-18
PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013 ZGIERZ ZA NAMI!

Przedszkoliada Tour 2013 zawitała do Zgierza!

Już po raz drugi odbył się tam event sportowy dla przedszkolaków biorących udział w programie "Przedszkole i piłka".

17 stycznia mała hala Miejskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji w Zgierzu gościła blisko pięćdziesiątkę przedszkolaków z tego miasta, które miały okazję bawić się i współzawodniczyć w wielu różnych konkurencjach. Boisko hali podzielone zostało na 6 stacji na których dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi z zakresu kilku dyscyplin sportowych.

STACJA "SIATKARSKA"

STACJA "WYŚCIGI"

STACJA "MECZ PIŁKARSKI"

STACJA "ENERGETYCZNA"

STACJA "STRZELECKA"

STACJA "KOSZYKARSKA"

Nie zabrakło również atrakcji poza sportowych przygotowanych przez organizatorów oraz partnerów imprezy.

Wszystkie dzieci otrzymały pyszne w 100% owocowe, musy GOGOSQUUEZ oraz smaczne i zdrowe MINIWAFELKI oraz kaszki "COŚ NA ZĄB" od firmy KUPIEC.

Cukiernia i Kawiarnia Szarlotka ze Zgierza przygotowali pyszne smakołyki dla małych sportowców oraz dla ich kibiców. Niespodzianką dla przedszkolaków była wizyta Kangurka, który jest maskotką Przedszkoliady i który dzielnie towarzyszył dzieciom podczas całej imprezy bawiąc i pomagając przy każdym z wykonywanych ćwiczeń. Do wspólnej zabawy przyłączyła się również Pani Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek, która nie tylko odwiedziła imprezę ale i wspólnie z dziećmi wzięła udział w zabawie strzelania rzutów karnych kangurkowi.

Dzielnie kibicujący wszystkim przedszkolakom kibice nie wyszli z eventu z pustymi rękami. Sponsorzy ogólnopolscy firma Kupiec oraz Befado przygotowali dla nich konkursy, w których wygrywali oni buciki marki BEFADO oraz zestawy zdrowej żywności firmy KUPIEC oraz pakiety startowe do klubu Fru Fitness ufundowane przez tenże klub.

Przedszkoliada jest ogólnopolskim systemem rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym, jej misją jest zapewnienie dzieciom rozrywki i edukacji ruchowej poprzez zabawę w sport. Na naszych cotygodniowych zajęciach w przedszkolach uczymy dzieci podstaw takich dyscyplin sportowych jak siatkówka, piłka nożna, koszykówka, tenis i piłka ręczna.

Zgierski event jest trzecim z cyklu dwudziestu jeden imprez w całej Polsce. Przedszkoliada Tour 2013 wystartował w Łodzi 10 stycznia a zakończy go event we Wrocławiu 3 kwietnia.

Organizatorem eventu przedszkoliady w Zgierzu był promotor lokalny Rafał Kasiński. Honorowy patronat nad imprezą objęła pani Prezydent Miasta Zgierza dr Iwona Wieczorek.

Przedszkoliada Tour 2013, to także ogólnopolscy i lokalni partnerzy oraz partnerzy medialni.

Ogólnopolskimi Partnerami Przedszkoliada Tour 2013 są: KUPIEC, BEFADO i GoGo SqueeZ, firmy te zapewniły masę atrakcji dla aktywnych przedszkolaków i zebranej na widowni publiczności.

Lokalnymi Partnerami imprezy byli; Digicom, Fru-Fitness, Cukiernia i Kawiarnia Szarlotka, Auto-Team, ZSO im. S. Staszica w Zgierzu. O promocję imprezy zadbali: TV Centrum, portal EZG.INFO.PL oraz Nowy Zgierski ITZ.

"Jestem bardzo szczęśliwy z postawy naszych małych sportowców, również z tego jaką radość sprawia im już samo uczestniczenie w naszych zabawach. Przedszkoliada Tour 2013 w Zgierzu pokazuje to jaki sens mają nasze działania i dlaczego warto stawiać na rozwój zgierskich przedszkolaków. Dzięki wsparciu Pani Prezydent oraz naszych partnerów gramy i bawimy się razem w Zgierzu po raz drugi i na pewno nie ostatni!" - Rafał Kasiński, promotor lokalny Przedszkoliady w Zgierzu